Аеродинамічний дослідницький комплекс
Національного авіаційного університету України

   


 

Аеродинамічна труба ТАД-2
Технічні дані

2. Аеродинамічна труба ТАД-2

2.1 Розташування

Аеродинамічна труба ТАД-2 входить у аеродинамічний комплекс Національного авіаційного університету (Натисніть тут, щоб побачити план Університетського містечка). До складу комплексу входить ряд приміщень корпусу №9 (1-й та 2-й поверхи), 3-поверхова будівля робочих частин аеродинамічних труб ТАД-1 і ТАД-2, 2-поверхова електромашинна зала, де розташовані агрегати силового живлення приводу ТАД2, а також двигуни, система управління, прилади і автоматика замкненої аеродинамічної труби ТАД1.

2.2 Загальні характеристики

Рис. 2.1 Схема аеродинамічної труби ТАД-2 НАУ (вигляд зверху)

ТАД-2 являє собою прямоточну атмосферну аеродинамічну трубу малих швидкостей з розташованою у камері Ейфеля робочою частиною восьмикутного перерізу розмірами 4 x 2,5 x 5,5 м (ширина x висота x довжина) і площею перерізу 9.0 м2. Робоча частина має щілинні стінки зі ступінню перфорації (відношення площі щілин до загальної площі поверхні робочої частини) близько 15%, що забезпечує мінімальну інтерференцію труби та об'єкту досліджень. Конструктивно аеротруба виконана зі сталевих листів з підкріплюючими елементами. Привод складається з 12 осьових вентиляторів, які установлені у камері раптового розширення з окремими двигунами потужністю по 55 кВт кожний, що забезпечує швидкість повітряного потоку до 42 м/с (швидкісний напір до 1100 Па). Перший запуск труби відбувся у грудні 1979 р.
У даний час ведуться проектні роботи, спрямовані на підвищення швидкості потоку.
Тип аеротрубипрямоточна, з закритою робочою частиною та щілинними стінками, аерозольна
Робоча частинавосьмикутного перерізу; ширина 4 м, висота 2,5 м, довжина 5,5 м, площа 9.0 м2
Швидкість повітряного потоку2 - 42 м/с.
Діапазон кутів:
атаки
ковзання

45o
360o
Допустимі габарити об'єктів:
розмах крила
площа крила
еквівалентний діаметр поганообтічних тіл
діаметр повітряного гвинта

2.7 м
0.75 м2
0.8 м
1.8 м

2.3 Пульт керування та обчислювальний центр

Розташований на 2-му поверсі будівлі робочих частин ТАД-1 і ТАД-2. Керування аеротрубою ведеться з приміщення, прилеглого до робочої частини. У приміщенні розташований пульт керування трубою та її установками, автоматизований обчислювальний центр, що забезпечує вимірювання, обчислення та відображення необхідних величин у темпі досліджень.

2.4 Майстерня

Розташована на 1-му поверсі будівлі робочих частин ТАД-1 і ТАД-2 і обладнана металообробними верстатами для виготовлення деталей моделей, допоміжних пристроїв, експериментальних установок. У майстерні розташована розміточна плита для контрольних вимірювань геометричних параметрів моделей.


Назад Повернутися до змісту Далі