Аеродинамічний дослідницький комплекс
Національного авіаційного університету України

   


 

Послуги, що надаються


Проектування та виготовлення моделей

На кафедрі аеродинаміки повітряних суден та безпеки польотів НАУ працюють висококваліфіковані інженери та науковці авіаційного профілю, які можуть надати допомогу у проектуванні та забезпечити нагляд за виготовленням продувочних моделей у майстернях НАУ та на кафедрі. У разі необхідності створення складних великомасштабних моделей можуть бути залучені установи і фахівці відповідного профілю.

Модель профілю з решіткою поздовжніх нагрівальних елементів та її конструкція

Докладний аналіз та використання даних

Співробітники кафедри можуть за окремим замовленням виконати перерахунок даних, отриманих у модельних експериментах, на натурні умови експлуатації. За результатами досліджень динамічно подібних моделей можуть бути розраховані динамічні навантаження на елементи конструкції об'єкту.

Розрахунки льотно-технічних характеристик та характеристик стійкості та керованості

За результатами продувок фахівцями кафедри можуть бути розраховані льотно-технічні характеристики та характеристики стійкості та керованості.

Математичне моделювання динаміки польоту літальних апаратів

На кафедрі аеродинаміки повітряних суден накопичено великий досвід створення математичних моделей динаміки літальних апаратів, у тому числі в особливих умовах експлуатації: при скиданні вантажів, при польоті у турбулентній атмосфері, у градієнтному вітрі, в умовах обледеніння та інтенсивних зливових опадів, при відмовах функціональних систем літака, помилках екіпажу та будь-якому поєднанні вказаних умов. На потребу замовника можуть бути розроблені математичні моделі об'єктів як за результатами продувок, так і за характеристиками, наданими замовником. З урахуванням результатів математичного моделювання можуть бути розроблені або оптимізовані системи керування рухом об'єктів.

Розробка літальних апаратів

Співробітники кафедри аеродинаміки повітряних суден та безпеки польотів а також конструкторського бюро нетрадиційних проектів, що існує при кафедрі, можуть бути залучені для розробки літальних апаратів (як важчих за повітря, так і аеростатичних), швидкісних наземних та водних транспортних засобів, оптимізації їхнього аеродинамічного компонування за результатами продувок, вирішення проблем зовнішньої та внутрішньої аеродинаміки.

Розробка дозвукових аеродинамічних труб

Співробітники кафедри мають великий досвід аеродинамічного проектування аеродинамічних труб малих швидкостей. Ними спроектований цілий ряд труб, у тому числі для спеціальних потреб (наприклад, кліматичних випробувань анемометрів, рис. 10.1).


Аеродинамічна труба, розрахована і виготовлена фахівцями аеродинамічного комплексу, у термобарокамері Інституту радіовимірювальних приладів


Вентиляторна установка та загальний вигляд аеротруби Одеської фірми "Еталон", виготовлені за розрахунками фахівців аеродинамічного комплексу

Навчання експлуатантів аеродинамічних труб

Поєднання 70-літнього досвіду викладання в царині авіаційних спеціальностей з досвідом проведення трубних експериментів гарантує високий рівень підготовки фахівців з методики трубного експерименту, обробки та інтерпретації даних, розробки експериментального обладнання та експлуатації аеродинамічних труб.

До розв'язання технічних проблем замовника можуть бути залучені висококваліфіковані фахівці НАУ у широкому діапазоні галузей знань, за якими в університеті ведеться підготовка.


На головну