Аеродинамічний дослідницький комплекс
Національного авіаційного університету України

   


 

Аеродинамічна труба ТАД-2
Технічні дані

4. Робоча частина

4.1 Розміри

Робоча частина восьмикутного перетину має висоту 2,5 м, ширину 4 м та довжину 5,5 м. Фактична площа перетину з урахуванням зрізів кутів прямокутника становить 9.0 м2. За цим показником ТАД-2 є найбільшою в Україні. Робоча частина розташована у камері Ейфеля довжиною 5,5 м, шириною 6.5 м та висотою 9.05 м. Камера Ейфеля займає 2-й та 3-й поверхи будівлі робочих частин ТАД-1 і ТАД-2, а її підлога знаходиться на одному рівні з підлогою другого поверху будівлі робочих частин.

4.2 Конструкція

Робоча частина обладнана щілинними стінками. Така конструкція забезпечує малий вплив границь потоку на результати випробувань несучих конфігурацій і дозволяє дещо збільшити розміри моделі порівняно з відкритими та закритими робочими частинами. Стінки робочої частини виконані з дюралюмінієвих профілів і змонтовані на трьох несучих сталевих фермах. Підлога робочої частини силова. На підлозі змонтоване поворотне коло, що являє собою дюралюмінієвий диск діаметром 2 м з круглою перфорацією, закріплений на кульковому підшипнику з внутрішнім діаметром 2,1 м. До внутрішнього кільця підшипника прикріплене зубчате колесо у зачеплення з яким входить шестерня електричного приводу з дистанційним керуванням. Висота підлоги робочої частини відносно підлоги 2-го поверху становить 1.25 м. Для доступу у робочу частину з боку пульта керування та обчислювального центру влаштовано люк розмірами 1 x 1,5 м, а з протилежного боку - люк розмірами 2 x 1,5 м. З боку останнього у стінці камери Ейфеля розташовані герметичні ворота, а за ними такелажний майданчик, призначений для внесення моделей великих розмірів і ваги.
Камера Ейфеля виконана зі сталевих листів з підкріплюючими елементами і обкладена ззовні цеглою. Міцність камери Ейфеля розрахована на розрідження 6500 Па (еквівалентна швидкість потоку у робочій частині 100 м/с). Для доступу у камеру Ейфеля під час роботи аеротруби з боку пультової влаштований шлюз.

4.3 Умови випробувань

Атестацію потоку було виконано за допомогою шестиствольних насадків НАУ, термоанемометра, сфер діаметрами 100, 150 та 250 мм (одночасні вагові та дренажні дослідження) і контрольного крила з хордою 295.1 мм, видовженням 5 та профілем №68 (G-365) з атласу Ширманова і Горського. Дослідження показали, що ступінь початкової турбулентності потоку складає 0.9% (критичне число Рейнольдса сфери Re = 230 000).
Оскільки ТАД-2 розташована у відкритому просторі, умови випробувань відповідають атмосферним. На протязі року температури повітря змінюються від мінус 20oС узимку до +35oС улітку, атмосферний тиск - у межах 720...760 мм рт. ст.


Назад Повернутися до змісту Далі