Аеродинамічний дослідницький комплекс
Національного авіаційного університету України

   


 

Аеродинамічна труба УТАД-2
Технічні дані

2. Аеродинамічна труба УТАД-2

2.1 Розташування

Аеродинамічна труба УТАД-2 входить у аеродинамічний комплекс Національного авіаційного університету і розташована в аудиторії №102 корпусу №9 (Натисніть тут, щоб побачити план Університетського містечка).

2.2 Загальні характеристики

УТАД-2 являє собою атмосферну замкнену аеродинамічну трубу малих швидкостей з відкритою робочою частиною еліптичного перетину розмірами 750 x 420 мм і довжиною 900 мм. За дифузором розташований вентилятор, який приводиться в обертання двигуном постійного струму потужністю 4 кВт через систему плавного регулювання частоти обертання, яка забезпечує підтримання у робочій частині аеротруби повітряного потоку з постійною регульованою швидкістю 3,5 ... 28 м/с. Конструкція труби виконана з дерева та фанери, внутрішня поверхня шпакльована та фарбована.

Тип аеротрубизамкнена, з відкритою робочою частиною
Робоча частинаеліптичного перерізу; ширина 0,75 м, висота 0.42 м, довжина 0.9 м,
площа 0.23 м2
Швидкість повітряного потоку3.5 - 28 м/с.
Діапазон кутів атаки-20 - +40o
Допустимі габарити об'єктів:
розмах крила
площа крила
еквівалентний діаметр поганообтічних тіл

0.5 м
0.02 м2
0.01 м

2.3 Пульт керування та система збирання й обробки інформації

Пульт керування трубою розташований на стійці поруч з робочою частиною і забезпечує включення приводу, плавне регулювання та стабілізацію швидкості повітряного потоку у робочій частині. Система збирання та обробки інформації розташована у шафі поблизу робочої частини і забезпечує вимірювання та обчислення необхідних величин.

2.4 Майстерня

У приміщенні аеротруби є слюсарний верстак для дрібних робіт. При необхідності використовується майстерня аеродинамічної труби ТАД-2.


Назад Повернутися до змісту Далі